DEPILACJA 

Usuwać owłosienie z ciała można w różny sposób, a jedną z najbardziej popularnych i co najważniejsze skutecznych metod, jest z pewnością depilacja woskiem. Zabieg można wykonać w domu, jednak zdecydowanie lepiej skorzystać z fachowej pomocy kosmetyczki. Chodzi o to, że sam zabieg jest dość bolesny, a nieumiejętne wykonanie jeszcze tylko może pogłębić odczucie bólu. Poza tym, plastry z woskiem nie są tak skuteczne, jak wosk stosowany w gabinetach kosmetycznych.

Depilacja woskiem ma dość prosty przebieg. Na powierzchnię ciała, która ma zostać wydepilowana, nakłada się gorący wosk, a następnie się nakłada na niego kawałek papieru lub materiału. Trzeba odczekać, aż wosk zastygnie, po czym szybkim ruchem zdejmuje się materiał. Ważne, aby to robić w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów i pod kątem 40 stopni.

Podstawową zaletą tej metody jest skuteczność, która wynika z faktu, iż usuwa się włoski razem z cebulkami. Odrastanie włosów trwa więc nawet do sześciu tygodni. Trzeba natomiast pamiętać, że zabieg jest dość bolesny i może powodować podrażnienia. Szczególni panie z wrażliwą skórą muszą uważać. Poza tym, depilacja woskiem tradycyjnym nie jest możliwa w przypadku krótszego włosa niż 1 cm.

 

Górna warga: 20 zł

Brwi: 20 zł

Broda: 30 zł

Policzki: 30 zł

Nogi: 100 zł

Łydki: 60 zł

Uda: 60 zł

Bikini: 50 zł

Bikini głębokie: 90 zł

Bikini brazylijskie: 100 zł

Ręce: 50-60 zł

Pachy: 50 zł wosk